01 lipca

10 zapowiedzi wydawniczych - lipiec 2018


Szczerze mówiąc, sceptycznie podchodziłam do rozpoczęcia cyklu o zapowiedziach książkowych, ale finalnie - uległam. Pierwszy post związany z zapowiedziami przypadł mi na lipiec, który nie jest zbyt obfity w interesujące [mnie] tytuły. W związku z powyższym wybrałam tylko dziesięć pozycji, z których mam nadzieję i Wy wybierzecie coś ciekawego. Oto one. 



1. Paul Britton - Profil mordercy, 2 lipca 2018, Wydawnictwo Znak Literanova

Ogromnie cieszę się, że Wydawnictwo Znak postanowiło wznowić tę książkę.
Jest to must-have każdego kto interesuje się kryminalistyką!

Paul Britton, jeden z najsłynniejszych profilerów na świecie, na podstawie śladów na miejscu zbrodni tworzy portret psychologiczny sprawcy przestępstwa. Stara się spojrzeć oczami mordercy. W swojej książce pokazuje nie tylko jedne z najtrudniejszych śledztw, ale także próbuje wyjaśnić skąd w ludziach bierze się zło.




2. Sandie Jones - Rywalka, 2 lipca 2018, Wydawnictwo Otwarte

Ona, on i jego mamusia. Czyli o najbardziej irytującym trójkącie świata.

Pammie jest zaborczą matką, żywi ogromną niechęć do Emily, ukochanej swojego syna Adama.
Z dnia na dzień wtrąca się ona w życie pary coraz bardziej, aż w końcu wprowadza się do nich pod pretekstem choroby. Życie przyszłych nowożeńców zmienia się w koszmar. Adam zawsze staje po stronie matki, coraz bardziej oddalając się od ukochanej.
Emily odkrywa, że Pammie znalazła ciało byłej narzeczonej Adama, która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach i dochodzi do niej, w jakim niebezpieczeństwie się znalazła...




3. Jonas Bonnier - Helikopter, 2 lipca 2018, Wydawnictwo Znak

Autor jako jedyny dotarł do mężczyzn, którzy zorganizowali napad stulecia w Szwecji. Książka to efekt wielogodzinnych rozmów, pokazuje przygotowania do napadu, ale także to, co wydarzyło się po napadzie. 
22 września 2009 o 5:15 na dachu najbardziej niedostępnego budynku w Sztokholmie wylądował helikopter. Dwadzieścia minut później było już po wszystkim. Pod okiem policji i mediów skradziono 39 milionów szwedzkich koron. Pieniędzy nigdy nie odnaleziono. Czterech śmiałków z dnia na dzień trafiło na pierwsze strony gazet całego świata i stało się bohaterami. Kim byli? Jak zaplanowali ten napad stulecia?
Niebawem ruszają zdjęcia do filmu tworzonego przez Netflix. Myślę, że warto najpierw zapoznać się z lekturą.




4.  Catherine Isaac - Francuskie lato, 2 lipca 2018, Wydawnictwo Znak Literanova

Pomimo tego, że nieczęsto zdarza mi się sięgać po tego typu literaturę to na ten tytuł wyczekuję. Książka podobno spodoba się czytelnikom Jojo Moyes - zatem jestem na tak!
Zmęczona niedojrzałością swojego chłopaka, Jessica opuszcza Adama wkrótce po tym, gdy na świat przychodzi ich syn. Po dziesięciu latach dziewczyna dowiaduje się, że być może nie zostało jej wiele życia, a Adam, którego na zawsze wyrzuciła ze swojego serca, zostanie jedynym opiekunem syna. Wakacyjny wyjazd do Francji, gdzie Adam prowadzi urokliwy hotel, może okazać się niepowtarzalną szansą na odbudowanie jego relacji z dzieckiem. Czy będzie to również podróż, która sprawi, że Jess na nowo odkryje radość życia? Jedno jest pewne – wakacje w zachwycającej południowej Francji na zawsze odmienią życie kilku osób. Niezapomniana historia o pokręconych ścieżkach, którymi chadzają nasze uczucia.



5. Robert O'Neill - Komandos, 3 lipca 2018, Wydawnictwo Rebis 

Robert O'Neill, komandos Navy SEAL - ma na swoim koncie ponad czterysta akcji, a Osama bin Laden zginął z jego ręki.
O’Neill opowiada też o szkoleniu podstawowym oraz trudnych i wyczerpujących treningach, gdy dostał już przydział do najbardziej elitarnego oddziału SEAL. Przez ponad dziesięć lat brał udział w działaniach antyterrorystycznych w okresie, który był najgorętszy pod tym względem w dziejach USA. 
Komandos jest chyba najbardziej wyczekiwaną premierą lipca. Wyczuwam, że ta książka to będzie petarda - mocna, a zarazem poruszająca. 



6. Ian McEwan - Dziecko w czasie, 4 lipca 2018, Wydawnictwo Albatros

Wznowienie powieści nagrodzonej Whitbread Prize i Prix Femina Etranger. 
Jedna chwila nieuwagi w supermarkecie i trzyletnia Kate zostaje porwana, niemal na oczach swojego ojca, Stephena Lewisa, poczytnego autora książek dla dzieci. Zdarzenie to wywiera druzgocący wpływ na jego życie. Małżeństwo z Julie rozpada się. Jaka przyszłość czeka karierę pisarską Stephena? Czy dziewczynka zostanie kiedykolwiek odnaleziona? Tragiczne wydarzenia stają się dla bohatera pretekstem do podróży w głąb siebie, do świata pragnień i wspomnień.
Książka przedstawia stadium bólu i cierpienie po stracie, czyli coś co lubię. Nie mogę się doczekać ;)



7. Ola Synowiec - Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk, 11 lipca 2018,
Wydawnictwo Czarne

Ola Synowiec w swojej książce ukazuje, jak Meksykanie odchodzą od katolicyzmu. Autorka pisze o ruchu New Age i o stolicy grzybków halucynogennych. Opowiada o Meksyku, jakiego nie znamy.
Zrzucają dżinsy i garnitury, na głowy wkładają pióropusze, na kostki grzechotki. Lekarze, biznesmeni, wykładowcy uniwersyteccy gromadzą się w stolicy na placu Zócalo, by przez pięć godzin wykonywać taniec dla przedhiszpańskich bogów. Nie są Indianami, ale jak sami mówią, pragną odtwarzać wiarę azteckich przodków.
Książki Wydawnictwa Czarne generalnie mogę brać w ciemno, więc nie dziwne jest to, że wyczekuję tej lipcowej premiery ;)



8. Luke Allnutt - Niebo na własność, 16 lipca 2018, Wydawnictwo Otwarte

Pomimo mojej wielkiej miłości do książek kryminalnych, krwistych i morderczych tematów to lubię czasem zmiękczyć sobie serce. Wydaje mi się, że ta książka to będzie idealny wyciskacz łez. Przekonajcie się sami:
Jack jest oczkiem w głowie rodziców, źródłem ich szczęścia i rodzinnej harmonii. Gdy ma trzy lata, zaczyna zachowywać się niepokojąco. Pojawiają się problemy z utrzymaniem równowagi i mówieniem. Nieśmiałe podejrzenia zmieniają się wkrótce w diagnozę – Jack ma złośliwy nowotwór mózgu. Rozpoczyna się dramatyczna walka o życie dziecka. 


9. Roberto Saviano -  Gomorra. Podróż po imperium kamorry, 25 lipca 2018,
Wydawnictwo Sonia Draga

 Kolejna świetnie zapowiadająca się książka non-fiction. I na dodatek kolejne wznowienie ;) Autor podobno przedstawia w niej nowy typ przestępczości zorganizowanej... Zatem nic tylko czekać!
 Kamorra to rozbudowana grupa mafijna działającą na rynku narkotyków, mody haute couture, budownictwa i odpadów, której wpływ całkowicie zmienił życie w Kampanii. Od chwili gdy jako młody chłopiec ujrzał pierwszą ofiarę mafijnych porachunków, Saviano bacznie przyglądał się zmianom zachodzącym w mieście. By napisać Gomorrę, badał mechanizmy działania kamorry i z bliska obserwował, jak korupcja zatacza coraz szersze kręgi, paraliżując miasto.


10. Martin Cruz Smith - Dziewczyna z Wenecji, 25 lipca 2018, Wydawnictwo Albatros 

Uwielbiam Wenecję, to miasto ma taki urok i klimat, że nie sposób się nad nim nie zachwycać. Wojna, miłość i Wenecja - liczę, że to połączenie zaspokoi moje oczekiwania względem tego typu powieści.
Cenzo to prosty rybak usiłujący przeczekać na uboczu do końca wojny. Stara się nie rzucać w oczy, łowiąc ryby w lagunach u północnych wybrzeży Włoch. Pewnego wieczoru w jego sieci zaplątuje się młoda kobieta. Giulia jest włoską Żydówką, której udało się uniknąć schwytania przez nazistów, zdeterminowaną, by odnaleźć swoją rodzinę. Nieoczekiwane spotkanie tych dwojga sprawi, że Cenzo zmuszony będzie wyruszyć w podróż i chcąc nie chcąc, trafi w sam środek międzynarodowej polityki wojennej…

A Wy jakiej lipcowej premiery wyczekujecie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Zaczytana Siasia | blog o książkach , Blogger